UMUT

YILDIRIM

 10 TEMMUZ 2001 Tarihinde Ankara’nın Altındağ ilçesinde Dünya’ya geldim. İlk okul yıllarımda başlayan spor ve sanat aşkıyla gün geçmeden yeni deneyimler tatmak amacıyla birçok alanda faaliyet gösterdim. Müzik, Fotoğrafçılık, Tiyatro, Oratoryo gibi bir çok alanda eğitim ve deneyim kazandım.

 

 2015 Yılının başlarında sarmaya başlayan fotoğrafçılık ve sosyal medya aşkım 2015 Temmuz ayında ilk işe girişim ile başlamış bulundu. Adını dahi hatırlayamadığım “Doğum Fotoğrafçısı” alanında faaliyet gösteren firmadan yaşım ve mesafe gereği uzaktan bir kaç program tüyosu öğrenerek ayrılma zorunda kaldım. Sırasıyla Zirve Digital, Record Fotoğrafçılık firmalarında videonun temeli olduğunu düşündüğüm fotoğrafçılık alanına hakim olabilmek, ekipmanları tanıyabilmek ve kullanabilmek adına girişimimi tamamladım.

 

 Sonralarında Armoni Filmi, Mega Film Yapım, ArtıBir Yapım, Ray Yapım, Sineline Yapım gibi birçok firmanın projelerinde “Kamera asistanı, Set Asistanı, Kameraman, Işık Asistanı, Işık Şefi, Canlı Yayın Kameramanı, Kj Operatörü,Yardımcı Yönetmen” sıfatları adı altında olarak çalışma fırsatı buldum.

 

 Bir heves ve fırsat olarak önüme çıkan bu hayat mücadelesinde her ne kadar işi öğrenmeye çalışmak gerekse de “Ticaret ve Pazarlama” kavramları ile 2019 yılına kadar aklımdan geçirmedim. Yola çıktığım insanların yaptıkları hatalar, öne çıkma arzusu ve güç zehirlenmesi yaşamaları nedeniyle 2022 Yılı Ağustos 16 tarihinde  tamamiyle freelancer hayatıma son verdim.

 

 

 2022 yılı ülkemiz için her ne kadar şansız yıllar sonucu bir toplama yılı olarak gelse de benim için bir çöküş yılı olmuştu. İşimi, arkadaşlıkları hatta kardeşlerimi manevi olarak kaybetmiştim. 27.09.2022 tarihinde Biart Prodüksiyon girişimine KOSGEB aracılığıyla adım attım. Büyük beklentilere rağmen ufak bir destek ile önce stüdyomu kurarak dizayn etmeye başladım. Müşteri pörtföyümü geliştirmek, yaptığım ve sattığım işlemleri daha iyiye yöneltmek adına bir çok fotoğraf ve video sanatçısına eşlik ederek çalıştım. Halen birden fazla eğitim ve olanakları değerlendirmeye çalışıyor ve siz müşterilerimize en iyi en gelişmiş ve doğruyu sunmak amacıyla gece gündüz demeden önce markanız sonra adım için çalışıyorum. 

 

2022 – 2023 Yılı döneminde Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümün’den 3.35/4.00 ortalama ile mezun oldum.

 

 

 Firmamız Vizyon ve Misyon kısımında’da öne sürdüğümüz gibi yaptığımız işi yalnızca bir meslek dalı olarak görmeyip, fonetik ve ritmik sanatlara hizmet ettiğimizi aklımızdan bir an bile olsun çıkartmıyoruz. Üstlendiğimiz her görevi medya sektörü alanında doğru ve yenilikçi ifadelerle genç ve girişimci kadrosuyla Video ve Film Prodüksiyonu alanında siz değerli iş ortaklarımıza sunuyoruz. 

 

 

BİART PRODÜKSÜKYON Kurucu /  Yönetmen                           Umut Yıldırım

 

 

“Bu metin 2023 Yılı Haziran 29 tarihinde yazılmıştır.”

Eğitim

2019  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 3.35/4.00

2018 — Özel Bilimfen Anadolu Lisesi 73.35/100

2015 — Tınaztepe Anadolu Lisesi TM Bölümü

Yabancı Dil

Türkçe — Proficiency

İngilizce — Intermediate

Rusca — Pre-Intermediate

    GönderGönder

    Back To Top
    Theme Mode
    WhatsApp'ta bize ulaşın!
    1